۵۰ درصد مرگ و میر ایرانیان ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی است

0

سلامت نامه – معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری های غیر واگیر عامل ۸۰ درصد مرگ و میر ایرانیان است، ۵۰ درصد این میزان مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی و بیش از ۲۰ درصد مربوط به سرطان است.

محمد هادی ایازی در بازدید از جشنواره نوروزی حمایت از بیماران مبتلا به سرطان افزود: حدود ۸۰ درصد از بیماری‌هایی که به مرگ و میر ایرانیان منجر می شود غیرواگیر هستند و نیمی از این بیماری ها نیز قابل پیشگیری است.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: حدود ۵۰ درصد از مرگ و میرها ناشی از بیماری های قلبی و عروقی است. عامل ۲۰ تا ۳۰درصد از بیماری‌ها نیز سرطان است.

وی گفت: با اقدامات پیشگیرانه می‌توان از ابتلا به ۵۰درصد از انواع سرطان ها جلوگیری کرد. همچنین ۵۰درصد بقیه این بیماری را می‌توان با اقدامات درمانی بهبود بخشید.

وی با اشاره به اصلاح سبک زندگی تصریح کرد: می‌توانیم با رعایت رژیم غذایی مناسب و کم کالری بخش مهمی از موارد بیماری های غیر واگیر را کاهش دهیم.

جشنواره نوروزی حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در روزهای ۲۶ تا ۲۹ بهمن در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش واقع در خیابان ولیعصر نرسیده به پارک وی برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا

Share.

About Author

Leave A Reply