سرمربی تیم ملی اسکواش ایران: بحث غذایی در مسابقات اعزامی همواره از دغدغه های ما بوده است

0

سلامت نامه – سرمربی و سرپرست تیم ملی اسکواش نوجوانان ایران روز شنبه با بیان این موضوع که بحث غذا در مسابقات اعزامی همواره از دغدغه های ما بوده است گفت که در مالزی با توجه به اسلامی بودن این کشور مشکل خاصی در مورد غذا نداریم.

“سیدمحمدحسین سنایی” سرمربی تیم اسکواش ایران در رقابت های مالزی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سلامت نامه گفت، بحث غذایی یکی از موضوعات مهمی است که ما همواره در اعزام های خود به ویژه به کشورهای غیر اسلامی با آن مواجه هستیم، اما در مورد مالزی که یک کشور اسلامی است ما از لحاظ حلال بودن غذا با مشکل خاصی مواجه نیستیم و تنوع غذایی نیز وجود دارد.

وی گفت در مالزی با توجه به شرایط و امکاناتی که در اخیتار داریم غذاهایی که ما مصرف می کنیم شامل فست فودها، برخی غذاهای محلی و یا برخی غذاهای ایرانی هستند.

سنایی در ادامه تصریح کرد، اما اگر فضایی در اختیار ما  قرار گیرد و امکان استفاده از آشپز برای ما به ویژه در سفرهای اعزامی به کشورهای همچون هنگ کنگ، ژاپن و چین وجود داشته باشد قاعدتا غذاهای ایرانی می تواند گزینه بهتری برای اعضای تیم ما باشد.

وی گفت به عنوان مثال، در چین تایپه که قرار سال آینده برای مسابقات قهرمانی آسیا در آنجا حضور یابیم، مشکلات غذایی یک بحث اساسی است و رفع آن می تواند کمک بزرگی به تیم ما باشد.

سرمربی تیم اسکواش ایران تاکید کرد، به هر حال با وجود این محدودیت های سعی می کنیم غذاها و نوشیدنی های مناسب و همچنین میوه های که مورد نیاز است را برای اعضای تیم فراهم کنیم.

وی در خصوص تفاوت شرایط آب و هوایی مالزی و تاثیر احتمالی آن بر عملکرد تیم ایران نیز گفت که تنها تفاوت کوالالامپور با تهران فقط شرجی بودن هوای اینجاست و اینکه هوای مالزی نسبت به تهران کمی گرم تر است.

سنایی در ادامه بیان کرد چون در این شرایط زمین خیلی سنگین تر می شود و بازیکن نیازمند صرف انرژی و قدرت بیشتر برای انجام بازی است، بازی در این شرایط سخت تر می شود.

تیم ملی اسکواش ایران در نهمین دوره رقابت های جام ستارگان مالزی که از روز سه شنبه آغاز شده و تا فردا (یکشنبه) نیز ادامه دارد با کاروانی متشکل از ۲۷ ورزشکار و همراه از جمله ۱۱ ورزشکار پسر و ۸ ورزشکار دختر شرکت کرده است.

Share.

About Author

Leave A Reply